Ֆինանսական գրագիտության հերթական հանդիպումը Գորիսում
Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը կազմակերպել է ֆինանսական գրագիտության բարձրացման նպատակով երկօրյա այց ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաք։
Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը հանդիպումներ է ունեցել Գորիսի պետական համալսարանում, Գորիսի բազմագործառութային պետական քոլեջում և Գորիսի թիվ 4 ավագ դպրոցում ՝ ներկայացնելով Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի գործունեությունը, անձնական ֆինանսների կառավարման, զեղծարարություններից պաշտպանվելու , խնայողություններ և ներդրումներ կատարելու դերն ու նշանակությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ավանդների ապահովագրման որոշ ցուցանիշներ՝ միջազգային փորձում առկա ցուցանիշների հետ։
Մասնակիցների շրջանում հնչած հարցերը ևս մեկ անգամ ընդգծել են ակադեմիական համայնքի և ֆինանսական ոլորտի ինստիտուտների միջև համագործակցության կարևորությունը՝ ուղղված գիտելիքի փոխանակման և մասնագիտական ներուժի զարգացմանը։

Фонд гарантирования возмещения вкладов Армении организовал двухдневный визит в город Горис Сюникской области с целью повышения уровня финансовой грамотности.
Представители Фонда провели встречи в Горисский государственный университет, Горисский многофункциональный государственный колледж и Старшая школа №4 города Горис, представив деятельность Фонда, а также рассказав о важности управления личными финансами, защиты от мошенничества, сбережений и инвестиций.
В ходе встреч также были обсуждены некоторые показатели системы страхования вкладов в сравнении с международной практикой.
Вопросы, прозвучавшие со стороны участников, ещё раз подчеркнули важность сотрудничества между академическим сообществом и институтами финансового сектора, направленного на обмен знаниями и развитие профессионального потенциала.